ANASAYFA     HAKKIMIZDA     SERVİS     ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ     İLETİŞİM  
Panasonic Broadcast
ideas for life
Türkiye Broadcast Distribütörü
    
Anasayfa >> Ürünler >> Broadcast >> Robot Kameralar >> BOX Kameralar >> AK-UB300
Robot Kameralar
 
Broadcast AK-UB300

4K Çok Amaçlı Kamera
Çok yönlülük için 2/3'' B4 Mount 4K Çok amaçlı Kamera

AK-UB300 size spor, uzak stüdyolar, hava durumu, canlı konserler ve diğer kullanımlar için ihtiyacınız olan hassas kamera ve yüksek görüntü kalitesine sahip. Havadan çekimler için de mükemmel bir seçim olup, küçük çaplı stüdyolarda yapılan düşük bütçeli çekimlerde bile 4K görüntü kalitesine ulaşabiliyor.
4K ve IP tabanlı sistemlere sorunsuz bir geçiş sunan AK-UB300, HD modunda bile, mevcut kutu kameralar için mükemmel bir alternatiftir. Çok sayıda özelliği ile her türlü kullanım için çok yönlülük sağlar.

Yüksek Duyarlılık (F11/2000lx) ve Düşük Gürültü (S/N 60dB) Kullanım kolaylığı sağlamak ve çeşitli ihtiyaçları karşılamak için, AK-UB300, hassasiyet ve sinyal-gürültü oranı anlamında
diğer tüm HD kutu kameralarına eş değer veya bu kameralardan daha iyi bir yüksek hassasiyet moduna sahiptir.
B4 mercek yuvası: dahili açılı mercek sayesinde, herhangi bir 2/3 tipi mercek kullanılabilir. Mükemmel görüntü kalitesini elde etme amacıyla, gelen ışıktan maksimum derecede faydalanan 4K geniş format sensörler kullanılır.
Eş zamanlı UHD (4x 3G-SDI) ve HD (1x 3G-SDI ve 1x HD-SDI) çıkışları: Dörtlü SDI çıkış kartı, bu ürünün standart bir parçasıdır. Bu parça ileriki zamanlarda fiber optik gibi opsiyonel 4K çıkışlarla değiştirilebilir.
4x daha fazla yakınlaştırma ile,4K resimden HD kırpılmış resim elde etmek için HD kırpma özelliği
HD kırpma alanı, AW-RP50 veya AW-RP120 gibi Panasonic uzaktan kumandalar ile kontrol edilebilir.
IP yayın ve IP kontrol desteği: Video çıkışı yayını, çeşitli veri hızı aralıklarında, 4'e kadar eş zamanlı H.264 yayını ile mevcuttur LAN kontrolü kurulumu kolaylaştırır ve kamerayı birçok uzaktan kumandayla uyumlu hale getiri.
Pan/tilt (çevirme/eğme) sistemleriyle uyumlu: Kompakt gövdesi, hafifliği ve LAN kontrolü sayesinde, Panasonic (W-PH405 veya AW-PH400) veya 3. taraf sistemlerinin (Vinten-Radamec, Telemetrics, AR+) pantilt yapılandırmalarına monte edilebilir.  
ND filtreler: 4 konumlu ND filtre tekeri (ND1/4, ND1/16, ND1/64) sayesinde kamera çok parlak koşullarda dahi kullanılabilir.
Akıllı fonksiyon: Bu fonksiyon, görüntü seviyesi ve renk sıcaklığını, kameranın kullanıldığı mekana uygun şekilde otomatik olarak düzenler.

UHD Kırpma Fonksiyonu
UHD KIRPMA modunda, UHD sinyalinden gelen bir HD kırpılmış görüntünün çıktısı, HD terminallerinden alınabilir. HD kırpılmış görüntü, orijinal UHD görüntüye kıyasla 4 kat daha fazla yakınlaştırma özelliğine sahiptir (1920x1080 piksellik esas çözünürlüğü sürdürür). 

Üç adede kadar kırpma çerçevesi (Sarı, Macenta ve Yeşil) kullanılabilir Ancak her seferde sadece bir tanesi HD kırpılmış çıktı olarak seçilebilir. 
Kırpma çerçeveleri sadece HD-SDI #2 çıkışında görünürdür ve uzaktan kumandalarla (RP50, RP120) veya kamera OSD menüsünden gerçek zamanlı olarak konumlandırılabilirler.

Video Yayını

Video sinyalini web tarayıcısında görüntülemek için kamerayı bilgisayara bağlayabilirsiniz. IP adresi URL olarak girildiğinde, dört kanala kadar video yayını görüntülenebilir. 
Internet Explorer ve Safari kullanılması tavsiye edilir. Deşifre (H.264 veya JPEG), görüntü boyutu (Full HD çözünürlüğe kadar), bit hızı (24 Mbps'ye kadar) ve yayına dair diğer ayarları Kurulum sayfasından yapabilirsiniz. Birden fazla kameraya (4 veya 16) ait görseller tek bir tarayıcıdan hemen doğrulanabilir. Video yayınını tekrardan oynatmak için VLC gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.
PTZ kameranın aksine, kamera kurulum menüsüne web tarayıcısı aracılığıyla erişilemez. 

PC veya Mac'den kontrol
AK-UB300, PC veya Mac'ten LAN aracılığıyla UB300 Setting Tool (UB300 Ayar Aracı) kullanılarak kontrol edilebilir. Bu program Panasonic PASS websitesinde ücretsiz olarak mevcuttur.
Bu yazılım aracı, ayar menüsünü değiştirmenize ve aygıt yazılımını güncellemenizi mümkün kılar. Ayrıca, OSD menüsüne erişmek de mümkündür. 

Panasonic Uzaktan Kumandalarla Kontrol
AK-UB300, hem LAN hem de Seri Port aracılığıyla Panasonic AW-RP50 ve AW-RP120 Uzaktan Kumandalarından kontrol edilebilir. RB Kazanım ve Yükseltme, Ana Detay, Siyah-Beyaz Dengesi ve ND filtresi gibi temel ayarlar yapılabilir. İnce ayar yapabilmek için OSD menüsü gereklidir. İris, yakınlaştırma ve odaklama özellikleri kontrol edilebilir. UHD modunda, Kırpma Çerçevesinin konumu PT analogu kullanılarak kontrol edilebilir. RP kumandaları için aygıt yazılımı gereklidir.
Ocak 2017'den beri, AK-HRP200 Uzaktan Kumandası da UB300'ü desteklemektedir. Şubat 2017'den sonra, aynı uzaktan kumandalar (AK-HRP1000 ve AK-HRP1005), AK-UB300 stüdyo kamerasını LAN aracılığıyla ve daha sonra da (Nisan 2017) seri bağlantıyla destekleyebileceklerdir.
Bu sayede UB300, PTZ veya Stüdyo kameralı sistemlere kolaylıkla entegre edilebilecektir. Kontrol için aynı uzaktan kumandalarını kullanmak operatöre kolay ve genel bir çalışma imkanı sağlayacaktır.  

PanTilt (Çevirme/Eğme) Sistemleriyle Uyumluluk
AK-UB300, PanTilt yapılandırmalarıyla kullanılabilir (bazı sınırlamalar vardır).  
UB300, Panasonic AW-PH400 ve AW-PH405 PanTilt sistemleriyle uyumludur. Ancak, kamera dışarıdan çalıştırılmalıdır, çünkü pan/tilt sistemi, kameranın açılmasını ve kapatılmasını kontrol edemez. 3G-SDI sinyalleri pantilt başlığına bağlanamaz.
UB300, önceki K-HC1800/1500 modelleriyle aynı protokol ve arayüzü kullanmaktadır. Aynı kablo, pantilt başlığına bağlanmak için kullanılabilir.
Başlangıçta bazı fonksiyonlar çalışmayabilir. Bu sorun Nisan 2017 güncellemesiyle çözülecektir. 
UB300, Panasonic PanTilt AW-PH360 ve AW-PH650 PanTilt sistemleriyle uyumlu değildir.
Ayrıca, AK-UB300, 3.taraf robotik sistemleri tarafından desteklenecektir. Şu anda geliştirme aşamasında olan bu plan sayesinde, ilerleyen zamanlarda diğer birçok fonksiyon kontrol edilebilir hale gelecektir.
Vinten-Radamec: kamera, FHR-35 pantilt başlığına monte edilebilir. Mercek ve pantilt fonksiyonları Vinten'in HDVRC'si üzerinden kontrol edilebilir.  
Telemetrics: kamera, PT-LP-S5 pantilt başlığına monte edilebilir. Mercek ve pantilt fonksiyonları RCCP-1 üzerinden kontrol edilebilir.  
AR+: kamera, ARCAM 6 eksenli robotik kola kurulabilir. ARCAM'ı ARcaptur yazılımından (diğer sistemlerle de uyumludur) kontrol edebilirsiniz.

Dijital Bulanıklık Azaltma
Bu fonksiyon resimdeki bulanıklığı azaltarak, bulanıklıktan ötürü düşük kontrastlı ögelerin daha kolay görülmesini sağlar. Bu efektin keskinliği, bulanıklığın kalınlığına göre manuel olarak ayarlanabilir.
Kamerayı dış mekanlarda güzellik kamerası veya hava durumu kamerası olarak kullanacağınız zamanlarda bu fonksiyondan faydalanabilirsiniz. Dijital bulanıklık azaltma, hem UHD hem de HD modları için mevcuttur. 

Dış mekan kamerası olarak UB300
AK-UB300, dış mekan kamerası kullanımına optimize edilebilecek çeşitli özelliklere (güzellik kamerası, hava durumu kamerası vb.) sahiptir. Dijital Bulanıklık Azaltma özelliği, ciddi sis koşullarında kontrastı artırır ve Akıllı mod, değişen ışık şartlarına göre görüntü seviyesi ve kontrastı otomatik olarak ayarlar. ND filtreleri, ışık miktarının manuel olarak kontrol edilmesini sağlarken, UHD kırpma modu, Full HD çözünürlüğü sürdürürken 4x zoom yapabilmeyi mümkün kılar.

Kodek kaydı ve mod çeşitleri
AK-UB300'ün öncelikli olarak, UHD ve HD formatlarını ve bu formatlara karşılık gelen çıkışları destekler:

3 ana sistem formatı vardır: UHD (3840x2160), UHD KIRPMA (1920x1080) ve HD (1920x1080)
Dörtlü SDI çıkışında 4K destekli formatlar: 3840x2160/50p, 25p, 24p
3G-SDI çıkışında HD destekli formatlar: 1080/50p, 50i, 25psF, 24; 720/50p
Kamera, 3 eş zamanlı format ve çıkış sağlar: Dörtlü-SDI aracılığıyla UHD, 3G-SDI aracılığıyla 1080/50p ve HD-SDI aracılığıyla 1080/50i.
OSD menüsü yalnızca HD-SDI #2 çıkışında mevcuttur. Ayrıca Durum, Pik ve Odak Yardımı bilgisi bu çıkışta görüntülenebilir.
LAN aracılığıyla video sinyal yayını, OSD menüsü ve Durum bilgisiyle, izleme amacıyla da kullanılabilir.
UHD KIRMA modu ve HD modunda, UHD #3 ve #4 çıkışları devre dışıdır.
Nisan 2017 için planlanan sürüm güncellemesi, desteklenen formatların (50i modunda UHD KIRPMA ve UHD/25psF gibi) sayısını artıracaktır.

Profesyonel Kamera Çalışmalarını Destekleyen Diğer Fonksiyonlar
Ters Tarama: Görüntü çevrilmiş, dikey veya yatay olarak görüntülenebilir.
DRS: Aşırı ışıklı parlak alanlarda normal çekim sırasında, kontrast sürdürülürken görüntü sinyali sıkıştırılarak dinamik aralık artırılabilir.
Odak yardımı fonksiyonu: Genişletilmiş görünüm, renkli odak yardımı göstergesi (kırmızı veya yeşil) ve odak çubuğu, hedefe kolaylıkla odaklanmak için monitör çıkışında görüntülenebilir.
FBC: Kamerada, elektronik flaş ışığının mevcut olduğu ortamlardaki çekimlerde flaş bant etkileşimini azaltıcı ve dengeleyici bir fonksiyon mevcuttur.
İnce ayar: Kamera, yüksek düzeyde görüntü kalitesi ayarları sunar. Bunlardan bazıları Detay, Cilt Tonu, Lineer Matris, 12 eksenli Renk Düzeltimi ve Gama'dır.
Genlock girişi:  Kamera, G / L IN veya I / F terminalleri vasıtasıyla harici bir kaynaktan gelen referans sinyaline kilitlenebilir. 

    © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Tel: + 90 216 425 17 00      Faks: + 90 216 425 17 04      yayincilik@basari.com.tr