ANASAYFA     HAKKIMIZDA     SERVİS     ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ     İLETİŞİM  
Panasonic Broadcast
ideas for life
Türkiye Broadcast Distribütörü
    
Anasayfa >> Ürünler >> Broadcast >> VARICAM Ailesi >> Kameralar >> VARICAM LT
VARICAM Ailesi
 
Broadcast VARICAM LT

Sinematik VariCam Görünümü Ellerinizde
Cinema VariCam LT, "VİZYONUNUZA" ulaşmanızı sağlayan muhteşem bir görüntü kalitesi sunar.

VariCam LT Donanım Güncellemesi
SDI (BNC x2) bağlantı ucundan RAW sinyal çıkışı
Convergent Design Inc., IBC 2016'da duyurulan harici RAW kaydedici ile V-RAW kaydını destekleyecek.
ATOMOS Inc., IBC 2016'da duyurulan harici RAW kaydedici ile V-RAW kaydını destekleyecek.
Ses Düzeyi ayarı için geliştirilmiş arayüz
ProRes HQ kayıt için 1080/60i,50i çözünürlük
AVC-Intra100 kaydı için 1080p çözünürlük
Proxy G6 kayıt için 24.00p çözünürlük
Mevcut EF mercek yuvaları yenilendi
CDL/LUT dosyalarının SD karta kayıt fonksiyonu
REC düğmesine basıldığında bip sesi duyulacak
VF için SURROUND VIEW (Çevre Görüşü) fonksiyonu
Kompakt Boyut, Hafif, Üst Düzey Sinema Kalitesi — VariCam LT!

VariCam LT'de yerleşik olarak bulunan gelişmiş düzenleme araçları, günlük kamera çekimleri ve vekil kayıt özellikleri iş akışını kolaylaştıran birer "DEVRİM" niteliğindedir.

Kompakt ve hafif bir magnezyum gövdesi olan VariCam LT, daha büyük VariCam 35 sinema kamerasıyla aynı görüntü kalitesi özelliklerini sunar. VariCam 35'te bulunan görüntüleyici ile aynı olan süper 35 mm görüntü sensörü, geniş dinamik aralık, geniş bir renk gamı ve 4K görüntü alımı için yüksek hassasiyet sağlar. 800 ve 5000 olmak üzere iki ana ISO ayarı vardır. Ana 5000 ISO, çok düşük ışık koşullarında temiz bir çekim yapılmasını sağlar. Boyutu ve tasarımı, rahat ve ergonomik omza monte çalışma veya gimbal ya da dron kullanımını da içeren çok sayıda çekim tarzını kolaylaştırır.
VariCam LT modeline eklenen yeni özelliklerden biri de, çok sayıda lens seçeneği sunan EF lens• 1 yuvasıdır. EF yuvası• 1, son kullanıcı tarafından çıkarılarak PL yuvası (opsiyonel) ile değiştirilebilir. Bu da, VariCam LT ile çekim yaparken lens seçiminde çeşitliliğin çok daha fazla olduğu anlamına gelir. VariCam LT iş akışı, VariCam 35'in iş akışına oldukça benzerdir. Her iki kamerada da, kullanıcının birincil veya "ana" kodekin yanı sıra daha küçük bir vekil dosyayı kaydetmesine olanak tanıyan çift kodekli kayıt fonksiyonu bulunur. Ayrıca, her iki kamera da kamera içi renk düzeltme fonksiyonu ve AVC-Intra 4K ve Apple ProRes• 2 kodeklerini destekleme özelliğiyle tasarlanmıştır.

Siz de "DEVRİM"in bir parçası olun ve mükemmel "VİZYONUNUZA" ulaşın.
Sinematik VariCam Görünümü, Çarpıcı Görüntü Kalitesi
VariCam 35 ile Aynı Görüntüleyici
VariCam LT, VariCam 35 için özel olarak geliştirilen süper 35 mm tek çipli MOS sensörü ile donatılmıştır. 4K (4096 x 2160) ve UHD (3840 x 2160) çözünürlük sunar ve yüksek hassasiyet, düşük gürültü, geniş dinamik aralık ve sinematik alan derinliği sağlar. Bu sensör, 2015 Hollywood Post Alliance Mühendislik Mükemmelliği ödülünü almıştır.

14+ Stop Genişlik
Kameranın dinamik aralığı 14+ stop genişliğindedir. Bu geniş dinamik aralık, karanlık alanlardan parlak alanlara kadar tüm görüntünün doğru bir şekilde işlenmesini sağlar. Film çekimlerinde özellikle önem taşıyan çok loş aydınlatmalı sahnelerde bile, VariCam LT görüntü kalitesinden taviz vermeden düşük gürültülü görüntüler verir. VariCam LT görüntü sensörü sayesinde “V-Log” tarafından oluşturulan 14+ stop genişliğinde dinamik aralık, görüntü oluşturma kapasitesini büyük ölçüde artırır.
800/5000 Değerinde İki Ana ISO Ayarı
VariCam LT'de iki ana ISO ayarı bulunmaktadır: 800 ve 5000. VariCam LT, bu özelliği sayesinde hem 5000 ISO'da düşük gürültü düzeyini korur hem de çok yüksek bir hassasiyet düzeyine ulaşır. 5000 ISO'daki gürültü düzeyi 800 ISO'da görülenle neredeyse aynıdır. Bu fonksiyona ulaşmak için kazanç işleminden önce her ana ISO ayarı için VariCam LT'nin görüntüleyicisinin her pikseline iki özel analog devre uygulanır. Böylece kamera, gürültü artışı olmadan çok daha yüksek bir hassasiyete ulaşır. Normalde, dijital kameralarda ISO'nun kazanç işlemi sırasında gürültü meydana gelir. Bu fonksiyon, ışık düzeyinin düşük olduğu sahnelerin çekiminde devrim niteliğindedir. Özellikle ISO 5000, doğal ışık altında görüntü yakalamada, atmosferi koruyarak daha gerçekçi sonuçlar verir.

Geniş Renk Gamı
VariCam LT, filmin renk gamından daha geniş bir renk gamı sağlayan "V-Gamut" ile donatılmıştır. V-Gamut aynı zamanda tüm BT'yi kapsar. 2020 renk alanı.
Sahne Dosyaları ve V-LOOK
4+ stop dinamik aralık sunan "V-Log" gama eğrisi, post prodüksiyonda gelişmiş renk düzeltme ayarlarını kolaylaştırır. Beş konumlu sahne dosyası fonksiyonu, VariCam LT için yenidir. VariCam-LOOK (V-LOOK) modu, renk düzeltmesi olmadan sinematik görüntüler oluşturmak için yeni geliştirilmiş bir moddur. Rec 709 renk alanında detayların daha büyük bir ton aralığında korunmasını sağlayan yeni tasarlanmış gama eğrisi VariCam LT'de de bulunmaktadır. "V-709" gama ayarı, standart monitörlerde izleme için uygun bir ton sunarken, "BC-LOOK" geleneksel TV yayını görüntülerine benzeyen bir görünüm yaratır.

Çıkış Terminallerinin İzlenmesi
VariCam LT, 3G HD SDI çıkışı ve bir VF çıkışı (BNC) aracılığıyla 4K çekim yapılırken Full HD'ye geçiş olanağı sunar. Kamera içi renk düzeltme ve bilgi bindirme özelliği sayesinde, görünüm çıkışların her birine uygulanabilir.
Film Yapımcılığı İçin Gelişmiş Çekim Fonksiyonları
Özgün 4K/60p Çekim
4K (4096 x 2160) veya UHD (3840x2160) çözünürlüğünde çekim yaparken maksimum kare hızı 60p'dir (60 fps). Bu da hızlı aksiyon sahnelerinde akıcı ve yüksek çözünürlüklü görüntüler sağlar.
2K/HD 240p Ağır Çekim
2K (2048 x 1080) ve HD (1920x1080) çözünürlüğünde çekim yaparken, yüksek hızlı 240 fps kayıt kullanılarak çok yavaş bir ağır çekim efekti üretilebilir. Bu efekt, daha hızlı bir tarama elde etmek için görüntü sensörü kayıt alanı kırpılarak elde edilir. AVC-Intra 2K422'de 1 - 120 fps arasında ve AVC-Intra 2K-LT'de 120 - 240 fps arasında değişken kare hızları bulunmaktadır. Kare hızı kayıt sırasında değiştirilebilir.
Kızılötesi Çekim (IR)
Cinema VariCam LT'de entegre, çıkarılabilir bir IR kesim filtresi bulunmaktadır. Kullanıcı IR çekimi kullanarak karanlık, ışıksız gece çekimlerini 4K kalitesinde kaydedebilir. Bu özellikle gece yapılan doğa çekimleri ve aydınlatmasız diğer sahneler için idealdir. IR filtresi gün ışığında benzersiz bir görüntü elde etmek için yaratıcı bir araç olarak da kullanılabilir.

Monitörlü Çıkarılabilir Kontrol Paneli
Sağlanan kontrol panelinde, yerleşik bir 3,5 tip LCD ekran paneli bulunmaktadır. Menü işlemleri için veya canlı/önizleme monitörü olarak kullanılabilir. Ekranda, hızlı ve doğru çalışmaya olanak tanıyan tuşlar ve düğmeler bulunmaktadır. Sık kullanılan ayarlara doğrudan erişilebilir. Çıkarılabilir yapı sayesinde, kamera 90 santimetreye kadar mesafelerden kullanılabilir.

EVF İçin Standart HD SDI Arabirimi
VariCam LT'de, Vizör için normal BNC konektörü bulunur. Kullanıcılar, Panasonic Vizöre (AU-VCVF10G) ek olarak çeşitli HD monitörler veya vizörler arasından seçim yapabilir. Panasonic VF için DC güç ve komut kontrol konektörleri de sunulmaktadır.
Toughness, Durability and Reliability
Lens yuvası paslanmaz çelikten üretilmiş ve sıcaklık değişiklikleri nedeniyle kenarın geriye doğru sapmasını önleyecek şekilde tasarlanmıştır.
Kameranın gövdesi güçlü katı magnezyumdan üretilmiştir.
Üst ve alt paneller, çeşitli plakaların ve aksesuarların kolayca
kurulabilmesi için düz olarak yapılmıştır.
Aksesuarların rahat monte edilmesi için her iki tarafta ve sapta montaj delikleri bulunur.
Yeni aksesuarlar arasında yeni Omuz Askısı (AU-VSHL2G) ve Kavrama Modülü (AU-VGRP1G) bulunmaktadır.
Yeni Omuz Askısı (AU-VSHL2G) doğrudan taban plakasına takılır.
evrim Niteliğinde İş Akışı — Kamerada Çok Sayıda Kodek ve Günlük Çekim
Çok Sayıda Kodekle 4K/UHD/2K/HD Kayıt
AVC-Intra 4K, sinema için uygun kare içi sıkıştırma kodeki olan AVC-Intra'nın 4K uyumlu versiyonudur. VariCam LT, bu kodeki kullanarak 4K (4096 x 2160) veya UHD (3840 x 2160) çözünürlüklü kayıt yapabilir. 2K kayıt için, VariCam LT AVC-Intra 2K444/2K422/2K-LT'yi destekler. HD kayıt için, VariCam LT AVC-Intra 444/422/100/LT ve Apple ProRes 4444/HQ'yu destekler. Kamera, 256 GB expressP2 kart kullanarak AVC-Intra 4K422 ile yaklaşık 90 dakikalık 23,98p 4K video kaydı yapabilir.

    © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Tel: + 90 216 425 17 00      Faks: + 90 216 425 17 04      yayincilik@basari.com.tr