ANASAYFA     HAKKIMIZDA     SERVİS     ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ     İLETİŞİM  
Panasonic Broadcast
ideas for life
Türkiye Broadcast Distribütörü
    
Anasayfa >> Ürünler >> CCTV >> IP DOME KAMERALAR >> 360° DIŞ ORTAM KAMERALAR >> WV-S4550L (M)
IP DOME KAMERALAR
 
CCTV WV-S4550L (M)

360 Derece Vandalizme Dayanıklı 5 Megapiksel Dome Network Kamera

Panasonic'in yeni ağ kamera serisi 5MP çözünürlüğü, depolama ve ağ bant genişliğini önemli ölçüde azaltabilen en son akıllı kodlama teknolojisi ile birleştiriyor. Bu 5MP 360 derece kamera, yeni H.265 sistemi gibi yeni çıkan i-PRO Extreme kamera platformumuzun bir parçasıdır.

Panasonic WV-S4550L (M), Super Dynamic 108dB özelliği sayesinde en zorlayıcı ve dinamik bazı ortamlarda en yüksek kalitede görüntüleri yakalar. Özellikle, balık gözünün kenarındaki bir kişinin yüzü veya bir nesne gibi ayrıntılar, diğer 360 derece kamera modellerine kıyasla daha az bozulmaya maruz kalır. Bu sayede çok daha görüntü elde edilir. Bu, hem karanlık hem de parlak görüntü alanları için geçerlidir.
Dahili IR LED sayesinde tamamen karanlıkta bile 10 m ışınlama mesafesindeki nesneler net ve tek renkli bir şekilde görülebilir.

Akıllı Otomatik (iA) modu, çeşitli görüntülerde en iyi şekilde ayarlanmış görüntü için kamera parametrelerini otomatik olarak optimize ederek hareketli nesnelerin net bir görüntüsünü sunar. Bunu yaparken de tam otomatik kapağı, iris kontrolünü, arkadan aydınlatma telafisi ve otomatik görüntü sabitlemeyi kullanır. Bu kamera, temel kamera ayarlarını otomatik biçimde gerçek zamanlı olarak düzeltmek için görüntü dinamiklerini ve hareketini denetler. Bu da, hareket halindeki nesnelerde hareket bulanıklığı gibi bozulmaları azaltır.

En yeni H.265 Akıllı Kodlama teknolojisini kullanan sistem, daha uzun kayıt yapabilmek ve hafızayı daha az doldurmak için bant genişliği etkinliğini H.264 üzerinden akıllı bir şekilde %95'e• 1 kadar azaltmaktadır. Yeni kare hızı kontrolü Auto-VIQS ile bir araya geldiğinde, kameralar H.264'e göre veri miktarını durgun görüntüler için yaklaşık %95'e ve hareketli görüntüler için de %80'e kadar azaltabilir.

Ayrıca, tam veri şifreleme akışını destekler ve videonuzun güvenliğini sağlamak üzere FIPS 140-2 1. Seviye standartlarına uygundur. Üçüncü iş ortağı sertifikamız, siber saldırılardan korunmayı, video kaçaklarının önlenmesini ve iletişim ağlarındaki verileri güvenceye alır.

Bu kamera, zorlu dış mekan koşulları altında yüksek dayanıklılık göstermek üzere tasarlanmış olup ulaşım, kamusal alanlarda izleme, lojistik uygulamalar ve daha birçok uygulama açısından çok uygundur.

Olağanüstü Güvenilirlik
360 derece dış mekan kubbeli kamerası, dahili elektrikli nem alma cihazı sayesinde zorlu dış koşullar altında yüksek dayanıklılık sunar ve kameranın içeride kuru kalmasını sağlar.
Kameranın dış kısmındaki korozyona dayanıklı vidalar, malzemelerin tuza maruz kalan ortamlarda bozulmasını önler. Kameranın IP66 ve NEMA 4X gibi su ve toza dayanıklılık standartlarıyla mükemmel bir şekilde tamamlanır.
Vandalizme dayanıklı kamera ayrıca IK10 ve 50J ile uyumludur. Bu nedenle vandalizm kaynaklı yüksek etkilere maruz kalmasında sakınca yoktur.

Gelişmiş Davranış Analizi, Gizliliği Koruma ve Otomatik CCTV için Güçlü Dahili Analizler
Isı Eşleme
Isı eşleme, insan trafiği fazla olan ve kişilerin uzun süre beklediği bölgeleri analiz etmeyi sağlar. Bu nedenle kameranın görüş alanındaki yaya trafiğini görselleştirir. Bu, özellikle perakende pazarı olmak üzere, iş zekası ve operasyonel verimlilik uygulamaları için idealdir.

Kullanıcılar, sıcak noktaları ve ziyaretçilerin davranışlarını analiz ederek mağazalarındaki insan trafiği en yüksek ve en düşük olan alanların konumlarına göre alanları personel seçme gibi operasyonel kararlar verebilir.

İnsan Sayımı
İnsan sayımı satış mağazası, okul, banka, rekreasyon tesisi, müze, havalimanı ve akıllı müşteri ve operasyonel içgörüye ihtiyaç duyan diğer ortamlar da dahil olmak üzere çeşitli ortamlardaki insan sayısını öğrenmek için idealdir. Bu sistem, günlük ziyaretçi sayısını anlamanıza olanak tanıyan veri analizi sağlar.

Buna ek olarak, en yoğun ve önemli bölgeleri veya sergi alanlarını tespit ederek (ısı haritalaması ile birlikte) tüm ziyaretçi akışı boyunca müşteri deneyiminin iyileştirilmesine olanak tanır.

İnsan Maskeleme (Hareketli Nesne Kaldırma)
Panasonic'in insan maskeleme teknolojisi, hareket eden nesneleri ve aynı zamanda gizli kalmasını düşündüğünüz sabit alanları gizleyebilen bir MOR (Hareketli Nesne Kaldırma) işlevini kullanır. Ayrıca, uyarlanabilir ve kullanımı kolay bir sistem elde edebilmeniz için boş zamanlarda MOR işlevi kaldırılabilir ve maskeli alanlar değiştirilebilir.

İnsan Maskeleme teknolojisi, Genel Veri Koruma Yönetmeliği'ne de uygundur ve satış mağazaları, lojistik, bankacılık ve daha birçok çeşitli ortamda kullanılabilir.

Akıllı Video Hareket Algılama (iVMD)
i-VMD, güvenlik sistemi işlemlerinin yürütülmesini kolaylaştırıp daha otomatik ve dolayısıyla daha güvenli hale getirir. Yazılım, çekim alanındaki nesnelerin hareketini algılayabilmektedir. Kameranın görüş alanı içerisinde önceden sanal olarak tanımlanmış alanlar olması nedeniyle, algılama alanı içindeki kişilerin veya nesnelerin anormal veya beklenmedik davranışlarını göstermek için alarmlar kurulabilir.

Zorlu koşullar altında gerçek zamanlı çekim için olağanüstü görüntü kalitesi
- Balık gözünün kenarındaki kişi yüzünün ve nesnelerin daha net ve daha az bozulmuş görüntüsü
- Tünel girişi ve çıkışı gibi ani ışık değişimlerine anında tepki verme
- Hızlı hareket eden nesneler için Otomatik Kapaklı hız kontrolü
- Arkadan aydınlatmalı durumlar ve geceleyin sokaklardaki gölgeler için Süper Dinamik 108dB
- Dahili IR LED sıfır lüks koşulları altında, 10 m ışınlama mesafesindeki net ve tek renkli bir görüntü sağlar
- Çevresel dayanıklılık: EN50155, IP66, IK10, 50J ve elektrikli nem alma cihazı

Yeni Akıllı Kodlama teknolojisi ile olağanüstü H.265 sıkıştırma
- Herhangi bir H.264 tabanlı sıkıştırma tekniğine kıyasla daha uzun kayıt ve daha az depolama alanı
- Kendi kendine öğrenen yeni ROI• 2 kodlaması (Auto VIQS), araç ve insan resimlerinin kaliteli olmasını sağlamak için bir yandan bant genişliğini düşürür, diğer yandan hareket alanlarını dinamik olarak algılar

Olağanüstü Veri Güvenliği
- Verilerinizi güvende tutmak için tam şifrelemeli SD kartına doğrudan kayıt
- FIPS 140-2 1. Seviye ile uyumlu
IP yetkisiz erişim/kurcalamadan korunmak ve veri değişimini tespit etmek için desteklenen VMS ve cihazlarla tam, uçtan uca sistem şifreleme

Yerleşik güçlü analizler ile eksiksiz• 3
- Isı eşleme: İnsanların yoğun olduğu yerleri modelleme ve kalma sürelerini görselleştirme
- İnsan Sayımı: Belirli bir bölgeye giren ve çıkan kişilerin sayısı hakkında istatistik verileri
- MOR (Hareketli Nesne Kaldırma): İnsanların ve diğer hareketli nesnelerin videodan çıkarılarak yalnızca yakın çevreleyen ortamın görüntülenmesi

• 1 Görüntüye bağlı olarak Gelişmiş moddaki değer

• 2 Odak Bölgesi

• 3 Analiz özelliğinin etkinleştirilmesi için isteğe bağlı WV-SAE200 yazılımı gereklidir

    © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Tel: + 90 216 425 17 00      Faks: + 90 216 425 17 04      yayincilik@basari.com.tr